Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich

Turyści, którzy pragną zobaczyć najbardziej interesujące zabytki w Polsce, powinni na swoją listę obiektów do zwiedzenia wpisać najwyższą w naszym kraju krzywą wieżę odchyloną od pionu aż o 2,14 metra.

Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich, bo o niej mowa, została wyremontowana w 2007 roku i jest dostępna dla turystów od 1 kwietnia do 31 października codziennie w godzinach 9-18, a od 1 listopada do 31 marca od wtorku do soboty w godzinach 9-17.

Aby dostać się na szczyt krzywej wieży w Ząbkowicach Śląskich mierzącej 34 metry wysokości należy pokonać 139 schodów. Dokładna data powstania tej historycznej budowli nie jest niestety znana, jednak wiadomym jest, że w XIV wieku z baszty w murach miejskich została przerobiona na dzwonnicę kościoła parafialnego świętej Anny.

Dziś krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, dlatego każdy miłośnik historycznych, wyjątkowych obiektów wybierający się w ten rejon Polski powinien wstąpić do Ząbkowic Śląskich i zwiedzić krzywą wieżę.