Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Muzeum dawnych zabawek

Zabawki na starych zdjęciach naszych dziadków i rodziców wprawiają nas w śmiech i zdumienie. Podobnie będą reagowały następne pokolenia, patrząc na nasze zdjęcia, gdy wydaje się, że aktualne rzeczy są takie nowoczesne. Czy jest gdzieś miejsce, gdzie można zobaczyć prawdziwe stare zabawki?

Kierunek Kudowa Zdrój!

Muzeum zabawek w Kudowie to magiczne miejsce, gdzie można zobaczyć zabawki, jakimi bawiły się dzieci w starożytności aż po lata 80-te ubiegłego wieku. Cennych eksponatów wciąż przybywa, dlatego wystawa ciągle zyskuje na wartości i nieprzerwanie cieszy się dużą frekwencją przez cały rok. Dorośli i dzieci wspólnie odbywają tu podróż w świat fantazji oglądając ołowiane żołnierzyki, blaszane zabawki, szmaciane lalki, zabawki optyczne i samograje, a biorąc udział w lekcji muzealnej, poznają zabawki i realia danej epoki.

Dlaczego zabawki?

Dlaczego tak poważna instytucja jak muzeum zajęło się zabawkami? Ponieważ zabawka postrzegana jako element edukacyjny w rozwoju małego człowieka. Te zminiaturyzowane przedmioty ze świata dorosłych dają dziś także wyobrażenie o modzie, obyczajach, poziomie technicznym w czasach, kiedy powstały.

Jeszcze o muzeum

Muzeum w Kudowie to największa tego rodzaju wystawa w Polsce. Warto je odwiedzić, czy to indywidualnie, czy w grupie zorganizowanej. Przewodnik zawsze dostosowuje wykład do wieku grupy, po to, by nikt absolutnie się nie nudził i coś z odwiedzin wyniósł. Na dzieci czekają dodatkowe atrakcje w postaci samodzielnego zrobienia waty cukrowej.