Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Śnieżnik najwyższy szczyt Masywu Śnieżnik

Masyw Śnieżnika to pasmo górskie, od którego odchodzi promieniście kilka grzbietów, nad którymi góruje Śnieżnik najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika. Na turystów czekają atrakcyjne szlaki wiodące na szczyt Śnieżnika, z którego przy sprzyjającej pogodzie można dostrzec Śnieżkę czy wieże Wrocławia.

Stoki Śnieżnika porośnięte są kosodrzewiną, można też spotkać liczne gatunki roślin rzadkich i chronionych, dlatego na niektórych obszarach Śnieżnika zostały utworzone trzy rezerwaty przyrody i Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

Atrakcją Śnieżnika była kamienna wieża widokowa, z której rozpościerał się widok na całą kotlinę. Niestety została zburzona i pozostała po niej tylko tablica pamiątkowa na ścianie Schroniska „na Śnieżniku”. Inne atrakcje turystyczne tego regionu to Jaskinia Niedźwiedzia znajdująca się w Masywie Śnieżnika, która jest największą jaskinią Sudetów i jedną z głębszych jaskiń w Polsce, Wodospad Wilczki w Międzygórzu czy Muzeum Ziemi w Kletnie posiadające bogactwo skamielin i minerałów, a nawet cztery skamieniałe gniazda z jajami dinozaurów. Dzika przyroda, surowy, prawie alpejski klimat i obfite opady śniegu sprawiają, że rejon Śnieżnika jest bardzo atrakcyjny dla miłośników sportów zimowych.