Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Stacja narciarska Lądek-Zdrój

Stacja narciarska Lądek-Zdrój to niewielki ośrodek narciarski znajdujący się na północnych stokach wzgórza Trojak. Wyciąg zlokalizowany jest na wysokości około 600 m, a różnica poziomów pomiędzy jego początkiem i końcem wynosi 120 m. Odległość od części zdrojowej miejscowości to niemal 300 m.

Stok znajduje się na północno-zachodniej stronie Trojaka, co sprawia, że panują tam doskonałe warunki śniegowe. Dla narciarzy zostało przygotowanych aż 6 tras zjazdowych. Cztery z nich są odpowiednie dla osób początkujących, a jedna dla doświadczonych. Jedna trasa została przygotowana z myślą o dzieciach. Mieści się przy wyciągu Baby Lift.

Latem czynna jest czteroosobowa kolej linowa. Z góry rozpościera się malowniczy widok na piękną część zdrojową miejscowości Lądek-Zdrój. Zaraz przy górnej stacji kolei w lesie mieści się Mini Zoo oraz Park Linowy, co jest atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych. Turyści mogą podziwiać żyjące w swoim naturalnym środowisku m.in. koniki polskie, lamy, daniele, muflony czy kuce szetlandzkie. Z kolei parki linowy to okazja na sprawdzenie swoich umiejętności. Istnieje też możliwość zjazdu na monsterrollerach. Na rowerzystów czeka natomiast ciekawa trasa rowerowa biegnąca po kolejką linową.