Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Stara Kopalnia Uranu w Kletnie

Osoby nastawione na walory edukacyjne turystycznych atrakcji powinny dowiedzieć się o unikalnym obiekcie turystycznym, którym jest Stara Kopalnia Uranu w Kletnie.

Na znajdującej się na terenie kopalni Podziemnej Trasie Turystyczno- Edukacyjnej o długości około 200 metrów turyści indywidualni oraz zorganizowane wycieczki mogą obejrzeć zgromadzone eksponaty związane z historią górnictwa oraz atrakcyjnie oświetlone, występujące tam lokalnie minerały, takie jak kwarc oraz fluoryt.

Oprócz tradycyjnego zwiedzania kopalnia świadczy usługi dydaktyczne, do których należą lekcje z zakresu mineralogii, geologii, ekologii oraz historii górnictwa będące szczególnie atrakcyjną formą edukacyjną dla młodzieży oraz turystów indywidualnych. Studenci studiów każdego stopnia mogą na terenie kopalni realizować praktyki studenckie.

Unikalnym w skali całej Europy, odbywającym się corocznie w sierpniu na terenie Kletna wydarzeniem są ,,Międzynarodowe mistrzostwa Polski w poszukiwaniu minerałów”, w których mogą brać udział kolekcjonerzy i zbieracze minerałów. W Kletnie osoba w każdym wieku znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy poszukuje ciekawej atrakcji turystycznej, czy też pragnie poznać tajniki dziedzin związanych z górnictwem.