Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Źródło Chrobry

Uzdrowisko Lądek-Zdrój jest jednym na najbardziej znanych i popularnych uzdrowisk w Polsce. Odkryto je, jak podają dokumenty historyczne, już w XIII wieku. Od tego czasu systematycznie zdobywało rozgłos w całej Europie.

W najlepszym dla uzdrowiska okresie, było ono nawet najpopularniejszym w Europie, a na kuracje do Lądka-Zdroju przyjeżdżali rozmaici władcy europejscy oraz wybitne postacie ze świata kultury i sztuki. Po II wojnie światowej uzdrowisko stało się popularnym uzdrowiskiem zakładów pracy. Po zmianie sytemu Lądek Zdrój systematycznie odzyskuje swoją pozycję

Lądek-Zdrój to bogactwo wód leczniczych

Sławę uzdrowisku przyniosły wody lecznicze, których źródła odkrywano w różnych latach. Wody w uzdrowisku są słabozmineralizowane, hipotermalne, fluorkowe i radoczynne. Obecność radonu w wodzie sprawia, że jest ona dobroczynna dla osób z chorobami reumatycznymi, neurologicznymi oraz ortopedycznymi.

Najstarszym źródłem w Lądku-Zdroju jest Źródło św. Jerzy. Jednym z nowszych źródeł jest Źródło Chrobry, położone w pobliżu uważanego za najbardziej reprezentatywne dla Lądku-Zdroju Źródła Wojciech. Źródło Chrobry zostało odkryte w 1829 r. Przez ponad 100 lat nosiło nazwę Źródło Łąkowe, od miejsca, gdzie się znajdowało. Obecną nazwę – Chrobry – nosi od 1948 r.

Niewielka część wody z Chrobrego wypływa na terenie parku miejskiego, a reszta do położonego w uzdrowisku basenu oraz pijalni. Woda w źródle jest słabozmineralizowana, a jej temperatura wynosi ok. 26.7 °C, co jest średnią wielkością na tle innych źródeł.