Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Źródło Św. Jerzy

Uzdrowisko Lądek-Zdrój ma do zaoferowania bardzo wiele profesjonalnych źródeł leczniczych, spośród których najpopularniejsze to: Źródło Św. Jerzy, Źródło „Wojciech” oraz Źródło „Marii Curie-Skłodowskiej”. Bardzo dużą popularnością cieszy się również źródło lecznicze „Chrobry”, „Dąbrówka” i „Zdzisław”.

Najpopularniejsze źródła lecznicze

Źródło „Św. Jerzy” ulokowane jest w starym gmachu zakładu „Stary Jerzy” i obejmuje aż 8 wpływów, które znajdują się w rowie o długości 3,8 m, szerokości do 2,5 m oraz głębokości do 2 m poniżej poziomu podłogi basenu. Źródło „Św. Jerzy” może pochwalić się bardzo dobrą wydajnością na poziomie 250 litrów/min. Woda w źródle jest słabozmineralizowana, flurkowa, radoczynna, hipotermalna, a jej temperatura wynosi 38,3 stopnie Celsjusza.

Źródło „Wojciech” z kolei znajduje się w samym centrum przyrodoleczniczego zakładu „Wojciech”. Woda z tego źródła wpływa do studni, która wykuta została w skalne do maksymalnej głębokości 2 metrów. Studnia w połowie wymurowana jest cegłami, a w drugiej połowie jest idealnie wycementowana. Jeżeli chodzi o wydajność to w przypadku źródła „Wojciech” wynosi ono 75 litrów/min. Woda w źródle jest słabozmineralizowana, flurkowa, radoczynna i hipotermalna, a jej średnia temperatura wynosi 29,6 stopni Celsjusza.

Każdy kto zwiedza uzdrowisko Lądek-Zdrój i chce skorzystać z dobrodziejstwa wód leczniczych, powinien odwiedzić również Źródło „Marii Curie-Skłodowskiej”, które znajduje się w południowo wschodniej stronie opisywanego powyżej zakładu „Wojciech”.