Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Kopalnia w Złotym Stoku

Kopalnia w Złotym Stoku – podziemny wodospad, duchy i skarby. Kopalnia złota w Złotym Stoku to jedna z najpopularniejszych atrakcji na ziemi kłodzkiej. Na terenie dawnej kopalni złota powstało Muzeum, które zostało udostępnione turystom.

Oferta obejmuje zwiedzanie Sztolni Gertrudy, której część zwiedza się płynąc łódką, Chodnika Śmierci z tajemniczym Gnomem, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem o wysokości 10 m, Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli oraz Muzeum Minerałów i Mennicę. Dużą atrakcją jest też Skarbiec, gdzie można zobaczyć 1066 sztabek, ilustrujących ilość złota wydobytego w ciągu całego okresu pracy kopalni.

Kopalnia oferuje też dodatkowe atrakcje, jak pokaz i wybijanie pamiątkowych monet, pokaz i odlewanie sztabek ze złota oraz płukanie złota, zwiedzanie muzeum z fabułą, polegające na grze grup dzieci a także dorosłych w gry z góry opracowanym scenariuszem czy wspinaczkę na sztucznej ściance alpinistycznej. Na miejscu znajdują się też bar i karczma, gdzie każdy znajdzie coś dobrego.