Nocleg w Lądku-Zdroju

Pokoje gościnne Kasia i Darek

Uzdrowisko Lądek-Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Zdrój to jedne z nielicznych uzdrowisk, które łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Dobroczynne właściwości tych terenów odkryto bowiem już w XII wieku, zaś już w XV wieku powstał tam pierwszy zakład leczniczy. Jest to zatem wiekowe uzdrowisko, wysoko cenione już przez stulecia kuracjuszy, które dodatkowo wprowadziło dzisiaj także w pełni nowoczesne sprzęty i metody.

Jakie choroby są tam leczone? Przede wszystkim choroby ortopedyczne, skóry, układu nerwowego, reumatyczne, naczyń obwodowych, przemiany materii, endokrynologiczne, zawodowe oraz układu oddechowego, a także leczone są tam następstwa wielu przebytych urazów i operacji. Ten szeroki panel chorób leczony jest za pomocą konkretnych zabiegów. Jakie to są zabiegi?

Kąpiele i baseny

Przede wszystkim mamy do dyspozycji przeróżne kąpiele i baseny. Zaliczyć tu można kąpiel termalną w źródle „Wojciech”, kąpiel w basenie „Adam” połączoną z gimnastyką, radonowo- siarczkowej w basenie „Jerzy”, perełkową, siarczkowo- fluorkową, siarczkowo- borowinową, solankową oraz przeróżne hydromasaże oraz masaże wirowe. Generalnie kąpiele te działają uspokajająco i rozluźniająco. Ponadto wskazane są dla osób z dolegliwościami stawów i kręgosłupa, problemami napięciem mięśni oraz z naczyniami.

Borowina i fango

Następną grupę zabiegów tworzą zabiegi z użyciem borowiny. Należy tu wspomniana wyżej kąpiel borowinowa oraz zawijania, fasony, okłady, jonoforeza, fonoforeza oraz fango. Borowina znakomicie łagodzi stany zapalne, zmniejsza ból oraz poprawia wygląd skóry. Dlatego świetnie nadaje się dla osób ze schorzeniami ortopedycznymi, mięśniowymi albo też skórnymi.

Zabiegi radoczynne

Kolejna grupa zabiegów obejmuje zabiegi wykorzystujące radon. Skorzystać możemy z kuracji pitnej, która znakomicie działa na problemy gastrologiczne oraz obniża poziom cukry. Ponadto mamy kąpiel radonowo- siarczkową oraz emanatorium.

Warto nadmienić, że powyżej nie zostały wymienione wszystkie zabiegi prowadzone w uzdrowisku Lądek- Zdrój. Skorzystać tam bowiem możemy jeszcze z bogatej oferty masaży, innowacyjnych terapii, gimnastyki i fizykoterapii.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że Uzdrowisko Lądek-Zdrój wyróżnia fakt, że każda kuracja zdrowotna prowadzona jest w sposób kompleksowy. Lekarz traktuje ciało jako całość i nie ogranicza się do jednego problemu. Wybierając to uzdrowisko masz zatem pewność, że poprawisz ogólnie stan swojego zdrowia, a nie tylko jednego układu.